Jakie dodatki do kuchni są teraz w modzie

Data: wtorek, kwietnia 10, 2018

Jakie dodatki do kuchni są w modzie

Obecnie najczęściej spotykanym trendem w projektowaniu kuchni są kuchnie w stylu nowoczesnym w jasnych kolorach a w szczególności białe. Tego typu kuchnie wyglądają często jak monolit, któremu dobrze jest dodać kolorowych dodatków aby całości dodać odrobinę życia. Aranżacje takich kuchni dają duże pole do popisu w doborze rożnego rodzaju dodatków.

Spełniają one nie tylko funkcje dekoracyjne, ale powodują, że nasze samopoczucie będzie lepsze podczas przygotowywania posiłków, bo w kuchni spędzamy przecież sporą ilość czasu. Dodatki i akcesoria mają taką zaletę, że są niedrogie w porównaniu z całym kosztem kuchni, są najczęściej ruchome, dlatego możemy je przestawiać i wymieniać do woli. Wnieśmy więc do naszej kuchni trochę przyjaznej atmosfery za pomocą dodatków takich jak:

Kosze na owoce

Same w sobie świeże owoce pięknie wyglądają w kuchni i z pewnością pasują do jej wnętrz. Oprócz tego możemy dobrać również odpowiednie do wystroju naszej kuchni kosze na owoce. Mogą być one wykonane z jednolitego kawałka plastiku np czerwonego podkreślającego kolor jabłek. Równie dobrze wyglądają trochę industrialne kosze zrobione ze stali nierdzewnej litej czy też ażurowe. Kosz możemy postawić zarówno na blacie kuchni jak i na parapecie, na pewno nie zostanie niezauważony gdy są w nim dojrzałe owoce.

Fartuchy, ścierki, podkładki

Te przedmioty użytkowe są w naszych kuchniach od zawsze jednak kiedyś nie zwracano wcale uwagi na ich design. W tej chwili czy to fartuchy, ścierki czy też rękawice, podkładki mogą nadać nowoczesny charakter naszej kuchni. Mogą być one kolorowe, z wybranymi przez nas nadrukami czy sentencjami. Mogą być to również elementy okolicznościowe, jedne na Boże Narodzenie, inne na Wielkanoc, albo kolorowe w zależności od pory roku.

Obrazy na ścianę

Chociaż kuchnia to nie galeria sztuki to ostatnimi czasy modne jest również dekorowanie wnętrz kuchni obrazami na płótnie. Jakie powinny być obrazy do kuchni? Oczywiście zależy to wyłącznie od naszych upodobań, ale najczęściej spotykanymi motywami obrazów kuchennych są warzywa i owoce. Piękne kolorowe kompozycje z grejpfrutów, cytryn, winogron i pomarańczy sfotografowanych na talerzu, lub też wpadające do wody owoce rozchlapujące wodę, które wywołują ciekawy efekt jednocześnie emanując świeżością.

Chlebaki

Chleb możemy przechowywać równie dobrze w szafce, ale większość z nas stosuje do tego celu chlebak, aby mieć chleb zawsze pod ręką. Ostatnio oprócz pełnienia swojej podstawowej funkcji chlebaki są także dodatkiem do naszej nowoczesnej kuchni. Są one zawsze na widoku więc zadbajmy o to aby były spójne z naszą wizją kuchni i stylem w jaki jest urządzona.

Popularne obrazy do kuchni z naszego sklepu:

owoce obraz do kuchni

owoce

owoce wpadające do wody

owoce w wodzie