Salon w stylu nowoczesnym

Data: środa, lutego 6, 2019

Salon jest miejscem w którym skupia się życie całego naszego domu. W salonie domownicy odpoczywają, rozmawiają ze sobą, również jedzą posiłki. Urządzenie i wystrój naszego salonu jest z tych powodów bardzo ważny, podobnie jak ważnym pomieszczeniem naszego domu jest nasz salon. Ważne jest aby każdy kto znajdzie się w salonie poczuł się dobrze, ponieważ spędza w nim bardzo dużo czasu.

Styl wykończenia nowoczesnego salonu to przede wszystkim kolory białe i beże. Sprawia to wrażenie ogólnej czystości, przestronności i świeżości. Jednocześnie tego typu jasne kolory powiększą salon optycznie. Ważnym elementem nowoczesnego salonu będzie bez wątpienia kominek- można powiedzieć, że ociepli on wizerunek pomieszczenia w jasnych kolorach. Jeżeli chodzi o meble to z reguły w nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się te w stylu minimalistycznym. Niektórym z pewnością spodobają się meble marki Ikea. Meble o prostej linii również o kolorach pastelowych czy też białych. Kolejną z charakterystycznych cech nowoczesnego wnętrza są elementy szklane i chromowane. Gra świateł, która może powstać w naszym salonie może przypominać efekt kalejdoskopu. W zależności od naszego budżetu możemy użyć dekoracji ze szkła dmuchanego lub droższych dekoracji kryształowych. One dadzą nam zachwycające refleksy świetlne w słońcu.

Nowoczesna sztuka i obrazy w nowoczesnym salonie

Dla osób które nie przechodzą obojętnie obok tematów sztuki polecamy elementy sztuki współczesnej czy też modernistyczne rzeźby. W łatwy sposób możemy osiągnąć wtedy efekt wyrafinowania naszego salonu. Tematyka obrazów może być zarówno lekka, o tematyce pięknych krajobrazów lub mogą być to reprodukcje dzieł znanych malarzy. Na płótnie możemy dziś wydrukować dowolny obraz. Nowoczesne obrazy do salonu mogą przedstawiać również kompozycje abstrakcyjne takie jak wielokolorowy dym, abstrakcyjne szarfy i wiry, czy też matematyczne fraktale. Obrazy są o tyle ciekawą ozdobą naszego salonu, że w każdej chwili możemy je łatwo wymienić na inne i przy okazji nie ucierpi nasz budżet. Jeżeli nie masz potrzeby oprawy obrazów w pracowni z powodzeniem możesz wykorzystać obrazy zamówione w naszym sklepie. Nie mają one ram, ale są zadrukowane z boku.

nowoczesny salon z obrazem

Nowoczesny salon z obrazem na ścianie

Beton w salonie

Kolejnym elementem wyróżniającym nowoczesne wnętrza są elementy z betonu. Beton dekoracyjny spowoduje, że nasz salon zyska industrialny i loftowy charakter. Aby uzyskać nowoczesny efekt betonu możemy zastosować płyty betonowe lub też po prostu betonową farbę strukturalną. Ważna jest uniwersalność zestawień dekoracyjnych zawierających elementy betonowe. Możemy go połączyć zarówno z drewnem jak i prawie dowolnymi kolorami elementów naszego salonu zarówno barwami intensywnymi jak i stonowanymi. Element betonowy może stanowić element spajający dwa odrębne kolorystycznie elementy. Ponieważ elementy betonowe mają surowy wygląd ważne jest, aby przełamać je innymi elementami, dobrze jest również nie przesadzać i z betonu zaprojektować maksymalnie jedną ścianę w salonie, lub tylko jej część.

Salon z betonową ścianą

Salon ze ścianą z betonu

Oświetlenie nowoczesnego salonu

Tutaj mamy kolejne pole do popisu w nowoczesnych wnętrzach. Dobrze jest wydzielić strefy oświetlenia aby odpowiadały funkcjom jakie ma spełniać nasz salon. Czyli będziemy skupiali się na przykład na strefie oświetlenia wypoczynku z przygaszonymi punktami świetlnymi, strefie zabawy z jasnym światłem i strefie jadalnej z oświetleniem punktowym i umieszczonym nisko nad stołem. Obecnie do wykorzystania oprócz standardowych żyrandoli mamy możliwość użycia lamp podłogowych, listw ledowych, halogenów. O oświetleniu pomyślmy już na etapie projektowania naszego salonu, aby przygotować odpowiednią liczbę gniazd w ścianach. Jeżeli w naszym salonie będą obrazy możemy oświetlić je za pomocą specjalnych kinkietów, które skupią uwagę widza na obrazie.

salon z lampa led

Salon z nowoczesną i awangardową lampą led

Przykłady awangardowych obrazów do nowoczesnego salonu z naszego sklepu:

obraz szarfa na białym tle

obraz dym na czarnym tle

obraz kule 3d

obraz fraktal

obraz spiralny fraktal