Obraz czarno biały

Obrazy czarno białe mają swój niepowtarzalny klimat a ze względu na występowanie tylko dwóch kolorów i ich odcieni szarości można je dopasować niemal do każdego wnętrza. We wnętrzach są ostrożne, wyważone i mało krzykliwe niezależnie od motywu na obrazie. Obrazy black and white potrafią dobrze stonować wnętrza w których przesadzono z kolorami lub ilością dodatków. Obrazy czarno białe na płótnie są lubiane ze względu na grę dwóch kolorów która sama w sobie potrafi przykuć nasz wzrok.

Obrazy czarno białe do salonu

Do salonów urządzonych minimalistycznie np w stylu skandynawskim obraz czarno biały nie będzie wprowadzał niepotrzebnego zamieszania między dodatkami we wnętrzu. Wyjątkowo zagadkowo mogą wyglądać obrazy czarno białe abstrakcja które często same w sobie są znakiem zapytania i prowokują pytania co w zasadzie autor wnętrza miał na myśli. Niektóre obrazy czarno białe artystyczne straciły by swój urok gdyby zostały wydrukowane w kolorze. Czarno białe obrazy glamour są poszukiwane przez dość wąską grupę ludzi, którzy jednak najczęściej dobrze wiedzą czego chcą i mają doświadczenie w wykorzystywaniu czarno białych obrazów na ścianę do aranżacji wnętrz.


czarno bialy obraz do salonu most brooklinski

Czarno biały obraz Most Brookliński

Obrazy czarno białe miasta

Czarno białe obrazy z miastami potrafią oddać klimat miast który już przeminął. Obrazy czarno białe Paryża czy czarno białe obrazy Nowego Jorku sprawiają wrażenie jakby czas się w nich zatrzymał. Takie obrazy przywołują wspomnienia miast z okresu XX wieku kiedy królowała fotografia czarno biała i takie obrazy niektórzy z nas mają zapisane w pamięci i takie również obrazy najchętniej zawieszą na swoich ścianach. Jednak nie każdy obraz czarno biały z miastem musi przywoływać minione czasy. Wiele obrazów Nowego Jorku przedstawia jego nowoczesne oblicze XXI wieku. Takie nowoczesne obrazy Nowego Jorku są kupowane przez osoby którym pasują one do koncepcji dekoracji wnętrza. Klimat wielkiego miasta jak Nowy Jork na obrazach zawarty w dwóch tylko kolorach może doskonale pasować do wnętrza któremu przyda się stonowany czarno biały dodatek. Obrazy czarno białe Paryża są same w sobie awangardowe i do takich też wnętrz dopasowane. Wydają się jeszcze bardziej awangardowe niż ich kolorowe odpowiedniki.


obraz czarno biały miasto

Czarno biały obraz Nowego Jorku, widok z lotu ptaka na Manhattan

Inne czarno białe obrazy na ścianę

W naszych przepastnych zasobach mamy tysiące jak nie miliony czarno białych obrazów. Również jeżeli spodoba Ci się jakiś kolorowy obraz możesz w każdym wypadku zlecić nam wydrukowanie go w czerni i bieli. Wystarczy w tym wypadku zaznaczyć odpowiednią opcję na prawo od obrazu lub skontaktować się z nami, przerobimy Twoje ulubione kolorowe zdjęcie na czarno białe.

Obrazy czarno białe morze

Nadają pomieszczeniu trochę mroczny klimat, który w pewnych sytuacjach jest oczywiście pożądany. Gra dwóch kolorów może wzmóc efekt jaki daje gniew oceanu. Taki obraz potęguje uczucie, że wielka woda, morze i ocean jest czymś czego nie da się okiełznać, jest wielką siłą przyrody, którą człowiek może tylko podziwiać i czuć przed nią respekt.


obraz czarno biały morze

Czarno biały obraz morza

Obrazy czarno białe mosty

Powodują, że mosty widoczne na nich stają się jeszcze bardziej monumentalne niż są w rzeczywistości. Ciemny most kontrastujący na tle jasnego krajobrazu w wersji dwubarwnej staje się centrum kadru i elementem na którym skupia się nasz wzrok. Mosty jako jedne z największych konstrukcji stworzonych przez człowieka wywołują podziw a ich czarno białe wersje sprawiają, że jest on jeszcze silniejszy.


obraz czarno biały most

Czarno biały obraz mostu. Manhattan Bridge.

Obrazy czarno białe góry

Sprawiają zasianie w naszej głowie ziarna niepokoju i respektu przez potęgą przyrody. Góry będąc same w sobie obrazem potęgi natury zostają jeszcze bardziej wzmocnione po przejściu przez dwubarwny filtr, wydają nam się jeszcze groźniejsze i niedostępne niż w rzeczywistości.


obraz czarno biały góry

Czarno biały obraz gór

Obrazy czarno białe kwiaty

Są dla osób które świadomie rezygnują z pięknych kolorowych kwiatów a na pierwszym planie stawiają klimat, który powstaje w wyniku obcowania z płótnem biało czarnym. Patrząc na czarno biały obraz tulipanów mamy w głowie pewnego rodzaju zagadkę, zastanawiamy się jaki kolor mogą mieć tulipany na tym obrazie. Taki obraz może być przez nas interpretowany na więcej niż tylko jeden sposób, możemy widzieć w nim barwy czerwone, białe czy żółte. Taka zagadka kolorów we wnętrzu może zaciekawiać naszych gości i przykuwać wzrok.


obraz czarno biały kwiaty

Czarno biały obraz kwiatów

Obrazy czarno białe motyle

Wydają się również znacznie bardziej ubogie od ich kolorowych odpowiedników. Podobnie jak w przypadku kwiatów obrazy w czerni i bieli z motylami pozostawiają wolną przestrzeń na interpretację koloru przez nasze oko. Możemy uznać zarówno, że motyl jest soczyście żółty jak również, że ma piękny turkusowy odcień. Będzie to zagadka przyciągająca nasz wzrok.


obraz czarno biały motyl

Czarno biały obraz motyla

Obrazy czarno białe twarze

Są ciekawym motywem na nasze ściany. Czasem jest to czarno biała twarz kobiety z jedynie podkreślonymi czerwonym kolorem ustami. Innym ciekawym motywem są obrazy gdzie twarz po jednej stronie jest biała a po drugiej czarna, jakby wychodziła z cienia. Daje to ciekawy efekt możliwy do osiągnięcia tylko w przypadku obrazów black and white.


obraz czarno biały twarz

Czarno biały obraz twarzy

Obraz czarno biały wilk

Jest również bardziej tajemniczy od swojego kolorowego odpowiednika. Powoduje, że nie tyle zwracamy uwagę na samego wilka ale na grozę tej sytuacji podkreśloną właśnie przez dwubarwny obraz.


obraz czarno biały wilk

Czarno biały obraz wilka