Obraz jeleń

Jeleń to dostojne i piękne zwierzę nazywane często też królem lasu. Obraz z jeleniem w naszym salonie stworzy realną iluzję obcowania z przyrodą i przebywania w pięknym lesie wśród zwierząt, oczywiście głównym motywem tego obrazu będzie jeleń. Udowodniono, że obrazy z piękną fauną i florą mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie a jeleń na obrazie to dodatkowy piękny i majestatyczny element na takim obrazie. Jako nietuzinkowe i łatwo rozpoznawalne zwierzę będzie nadawał się jako prezent dla taty czy też prezent na urodziny.

Obrazy z jeleniem i wystrój wnętrza

Obraz na którym oprócz jelenia będzie jeszcze sporo drzew i innych pięknych elementów flory będzie dobrze komponował się z pomieszczeniem, w którym nie zabraknie zieleni. Obraz do salonu z jeleniem dobrze będzie więc wyglądał w towarzystwie kwiatów, za pomocą których możemy zaaranżować wnętrze tak, aby stworzyć wrażenie przedłużenia lasu z jeleniem, widocznego na obrazie. Jak w każdym przypadku musimy tu również uważać, aby dodatków nie było za dużo, aby nie zepsuć efektu. W efekcie w naszym salonie możemy zafundować sobie namiastkę lasu. Odpowiednim obrazem do takiego zestawienia może być jeleń w lesie we mgle. Obraz jeleń las to doskonała kombinacja trzech elementów.

obraz jelenia w lesie we mgle

Obraz jeleń- styl skandynawski w naszym salonie

Estetyka minimalistyczna z jaką mamy do czynienia w stylu skandynawskim nieuchronnie kojarzy się z sylwetką jelenia. Ten piękny i łagodny król Skandynawii trafił również na obrazach do innych krajów i wielu salonów. Obrazy z jeleniami dobrze sprawdzą się w nowoczesnych, dynamicznych wnętrzach wypełnionych światłem z niewieloma elementami rozpraszającymi uwagę od głównego motywu obrazu jelenia. Biele i szarości z towarzyszącymi im czarnymi akcentami to odpowiednie otoczenie dla minimalistycznego obrazu samej głowy jelenia. Głowa jelenia podobnie jak obraz hipsterski jeleń nie przytłacza, a dobrze komponuje się z minimalistycznymi elementami.

Obraz jelenie rodzina czyli więcej zwierząt na obrazie

Oprócz motywów obrazu jelenia samotnego w otoczeniu lasu znajdziemy też obrazu całej rodziny jeleni. Te motywy wyglądają ciekawie i kojarzą się z domem pełnym domowników. Cała rodzina w salonie znajdzie swój odpowiednik na obrazie rodziny jeleni, a para na obrazie jeleń i łania. Obraz z jeleniami których jest przynajmniej kilka sprawie wrażenie większego ruchu i tłoku w naszym salonie. Tych pięknych zwierząt nigdy za wiele, również na obrazach.

obraz jelenia rodzina, jeleń łania i młode

Obraz jeleń na rykowisku czyli jedno z głównych skojarzeń z tymi zwierzętami

Rykowisko to okres godów jeleni, które odbywa się wraz z nadejściem jesieni. Wtedy to osobne żyjące łanie i byki spotykają się aby odbyć gody. Między bykami dochodzi do rywalizacji o stado łań a ryczenie jeleni jest słyszalne nawet z kilku kilometrów. Podczas tego rytuału zwierzęta potrafią stracić nawet 30% swojej masy ciała. W naszej bazie oczywiście mamy wiele wspaniałych obrazów jeleni na rykowisku czy to o zachodzie wrześniowego słońca, czy też w porannej mgle. Jeleń z zadartą głową wydającą donośny ryk kojarzy się z dominacją i mocą tego zwierzęcia przed którym możemy czuć szacunek i respekt. Inny obraz jeleni na rykowisku jaki możemy wybrać na dekorację salonu to obraz walczących dwóch byków jeleni ze splecionymi porożami.

obraz jeleń na rykowisku i łania

Obraz jeleń na czarnym tle wyjątkowa kombinacja

Obraz z jeleniem umieszczonym na czarnym tle daje wyjątkowy nastrój i podkreśla siłę tego zwierzęcia. Szczególnie obraz głowy jelenia umieszczonej na czarnym tle wygląda niesamowicie, jest tajemnicza i wygląda majestatycznie. W bazie znajdziemy również grafiki jelenia na czarnym tle. Czasem grafika z jeleniem wygląda korzystniej szczególnie w nowoczesnych wnętrzach niż obraz z jeleniem, który został sfotografowany. Inny motywem może być obraz czarny jeleń lub też grafika z czarnym jeleniem na szarym lub białym tle. Takie obrazy są lżejsze w odbiorze od ciemnych bądź czarnych.

obraz jeleń na czarnym tle, sama głowa

Obrazy z jeleniami w stylu nowoczesnym

Dla fanów fantazyjnych kompozycji znajdzie się również obraz jelenia kolorowego, przypadkowo dobrane kolory tęczy wyglądają może nierealistyczne ale za to bardzo ciekawie i intrygująco. Obraz jelenia do salonu może być również odbiegający od kanonu jaki znamy na co dzień. Do takich niecodziennych wcieleń jelenia możemy zaliczyć obraz jelenia hipstera. Jeleń w okularach i koszulce w paski wywołuje uśmiech na twarzy i dobrze sprawdzi się we wnętrzach o luźnej atmosferze. Obraz nowoczesnego jelenia to także obraz srebrny jeleń w postaci srebrnego popiersia czy też srebrnej figury. Oczywiście mówimy tu nie o prawdziwej figurze, a jeleniu wydrukowanym na obrazie.

obraz kolorowy jeleń, sama głowa

obraz jeleń hipster w okularach

Obraz jeleń czarno biały wyjątkowa moc oddziaływania

Podobnie jak w innych motywach obraz jelenia czarno białego ma w sobie coś z tajemniczości, czego nie doświadczymy w obrazach kolorowych. Do wyboru mamy głowy jeleni w tonacji czarno białej, grafiki jelenia, które rozpoznamy po pierwszym spojrzeniu na poroże. Ale największe wrażenie robi obraz jelenia na łące z burzowym niebem w tle. Wszystko to w tonacji czarno białej jest bardzo tajemnicze.

obraz jeleń czarno biały stoi bokiem