Obraz czarno biały z kolorem

Ta ciekawa kombinacja jest pewnego rodzaju odskocznią od dwubarwnych obrazów. Obrazy z kolorowym akcentem pozwalają skupić uwagę obserwatora na tym jednym fragmencie, który przez swoją kolorystykę odcina się od reszty tła i stara się powiedzieć "tu jestem, zwróć na mnie uwagę". Kolorowy akcent na czarno białym obrazie może być motywem przewodnim całości kompozycji lub też elementem pozostającym w cieniu czekającym na odkrycie go przez obserwatora.

Obraz czarno biały z czerwonym

To na przykład zdjęcie Londynu z czerwoną budką telefoniczną w tle lub też Paryż w odcieniach szarości z pięknym czerwonym sportowym oldtimerem na pierwszym planie. Oparty o nieciekawą szarą ścianę czerwony rower również jest ciekawym motywem przykuwający wzrok widza.


obraz czarno biały z czerwonym motywem

Londyńska budka telefoniczna

Obrazy czarno białe z żółtym

Takie jak na przykład wagon tramwaju w Lizbonie, który wyróżnia się swoją soczystą żółcią na tle szarego miasta i staje się elementem numer jeden na tym obrazie. Innym doskonałym przykładem takiego obrazu jest żółta taksówka z tle Nowego Jorku. Doskonale znany wszystkim i popularny motyw czarno białego obrazu z żółtym jest często szukany przez wielbicieli Nowego Jorku. Obrazy czarno białe z kolorem są ciekawym dodatkiem do wnętrz z elementami koloru takiego, jaki został wyróżniony na czarno białym obrazie.

obraz czarno biały z żółtym motywem

Żółte taksówki na ulicach Manhattanu