Obrazy religijne

W naszej kolekcji mamy tysiące obrazów sakralnych, obrazów świętych i innych o tematyce chrześcijańskiej. Wśród obrazów na płótnie o tematyce religijnej znajdziecie obrazy Świętych, Matki Boskiej, Jezusa Chrystusa, świętej rodziny. W naszej kolekcji znajdzie się również obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, papieża Jana Pawła II. Bardzo popularnym obrazem sakralnym w naszej kolekcji jest obraz Ostatnia Wieczerza. Wśród świętych obrazów znajdziemy także takie, które mniej kojarzymy z samym chrześcijaństwem, ale również do niego nawiązują. Są to obrazy Watykanu czy placu Świętego Piotra lub bardzo klimatyczne obrazy krzyży przy zachodzącym słońcu. Możemy je określić jako obrazy religijne nowoczesne. Wizerunki świętych czy sceny biblijne jako obrazy religijne na płótnie mogą być nie tylko ozdobą naszego salonu ale także podkreślać nasze przywiązanie do wartości religijnych. Obrazy świętych na naszych ścianach pomagają nam naśladować ich w codziennym życiu. Nadają wnętrzom klimat zadumy i pozwalają zanurzyć się w modlitwie. Obrazy religijne na ścianę mogą być manifestem naszej wiary. Mogą być także świetnym prezentem z okazji Chrztu, Komunii, Bierzmowania czy Ślubu.

Obraz Jezu ufam Tobie

Znany także jako obraz Jezusa Miłosiernego lub też obraz Miłosierdzia Bożego. Obraz ten przedstawia Jezusa odzianego w białą szatę z uniesioną prawą ręką, lewą zaś wskazuje na swoje serce z którego emanują dwa promienie: biały i czerwony. Kolory te symbolizują wodę i krew.

Obraz Ostatnia Wieczerza

Ten bardzo popularny obraz religijny to reprodukcja malowidła ściennego autorstwa Leonarda da Vinci przedstawiający Ostatnią Wieczerzę. Malowidło to powstało w latach 1494-1498 w bazylice Santa Maria delle Grazie w Mediolanie. Obraz Ostatnia Wieczerza jest podziwiany za realistyczne przedstawienie sceny uczty Jezusa i apostołów, wszystkie postacie są perfekcyjnie naturalne a obraz wygląda jak scena rzeczywista.

Obraz Matki Boskiej

Jednym z najbardziej znanych obrazów sakralnych w Polsce jest obraz Matki Boskiej Częstochowskiej znany też jako obraz Czarnej Madonny. Obraz ten wykonany w stylu ikony przedstawia Matkę Boską z dzieciątkiem. Znajduje się on w Kaplicy Matki Bożej w sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze.

Obrazy Świętej Rodziny

Obraz ten ma bardzo ważne znaczenie dla katolików i oczywiście dla rodzin. Obraz na płótnie Święta Rodzina przypomina nam jak ważne jest pielęgnowanie więzi rodzinnych. Obraz z takim motywem pomaga przezwyciężyć problemy rodzinne i jest źródłem inspiracji Świętą Rodziną. Obraz z motywem Świętej Rodziny jest często wybierany jako prezent dla nowożeńców.

Obrazy Aniołów

Anioły to doskonałe istoty emanujące dobrocią. U wielu z nas obraz anioła na ścianie spowoduje przeświadczenie, że ktoś nad nami czuwa. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na nasze samopoczucie, a pomieszczeniu doda spokoju i ciepła.