Obrazy pejzaże

Pejzaż z definicji jest malarstwem krajobrazowym, czyli przedstawiającym krajobraz, widok natury.

Obrazy krajobrazy pejzaże

Idylliczne widoki które możecie zobaczyć na naszych obrazach to właśnie pejzaże krajobrazu. Pięknie oświetlone słońcem poranka lub zmierzchu pola, łąki, góry, pojedyncze drzewa, czy też piękne odbicie w toni wodnej. Wszystkie je łączy spokój i sielanka, dlatego pejzaże do salonu czy sypialni są najczęściej świetnym wyborem.

obraz krajobraz pejzaz

Obrazy czarno białe pejzaże

Czarno biały pejzaż ma większą siłę oddziaływania na naszą wyobraźnie od obrazu kolorowego. Czarno biały pejzaż z miejsca staje się bardziej przejmujący a wpatrując się w niego czujemy automatycznie większy respekt przed siłami przyrody.

obraz czarno biały pejzaz

Obrazy pejzaże górskie

Góry to jeden z ulubionych widoków wielu ludzi. Piękne, majestatyczne, uspokajające. Wdzięczny temat do pejzaży. Możecie wybierać spośród pejzaży gór samotnych, pośród lasów i łąk a także gór z odbiciem w tafli wody.

obraz górski pejzaż

Obraz pejzaż jesienny

Jesień to pora roku w której pejzaże krajobrazu wyglądają wyjątkowo pięknie. Leśne ścieżki obsypane opadniętymi liśćmi, leśny pejzaż we mgle, czy też piękne złoto-brązowo-żółte barwy drzew.

obraz górski pejzaż

Obrazy pejzaże morskie

Tematem przewodnim pejzażu może być również woda i morze. Wzburzone fale na morskim pejzażu poruszają oglądającego do głębi a spokojna morska toń daje odpocząć we wnętrzu w którym znajdzie się taki obraz.

obraz morski pejzaż

Obrazy nowoczesne pejzaże

Pejzaż z elementami nowoczesnymi może być dobrym dodatkiem do nowocześnie urządzonych wnętrz. Przykładem może być pejzaż z balonami, pejzaż górski z kolorowym weekendowym domkiem albo tradycyjny sielankowy widok w towarzystwie zabudowy miasta.

obraz nowoczesny pejzaż

Obraz pastelowy pejzaż

Delikatne pastelowe kolory na pejzażu kojarzą nam się pozytywnie z sielanką, odpoczynkiem, pozytywnie nastrajającymi obrazami. Przez swoją delikatność mają subtelną siłę oddziaływania i zaprowadzania spokoju w miejscu w którym się znajdą.

obraz pejzaż pastelowy

Obrazy pejzaże wiejskie

Swojskie wiejskie pejzaże mają swoich fanów. Łany zbóż na tle lasu, pagórkowate bezkresne pola, zapomniane wiejskie drogi i ścieżki, wiosenne prace w polu. Takie pejzaże potrafią odciążyć nasz umysł i wprowadzić w sielankowy nastrój największego mieszczucha.

obraz pejzaż wiejski