Obrazy Toskania

Obrazy toskania: piękne pastelowe pejzaże

Toskania to kraina która zachwyca pięknem swoich krajobrazów, pagórkami w pięknych pastelowych odcieniach. Toskania to piękne wzgórza, doliny, winnice. Toskania to kraina piękna i zarazem romantyczna. W obrazach Toskanii królują ciepłe barwy takie jak żółcie, brązy, zielenie. Obrazy na płótnie Toskania mają w sobie pastelową kojącą siłę słońca a wszechobecna natura i pagórkowate pola pozwolą nam zatonąć w odprężającym bajkowym nastroju. Obrazy Toskanii naturalnie sprawdzą się nie tylko tam gdzie wnętrza zaprojektowane są w stylu włoskim ale wszędzie tam gdzie pragniemy aby nasze obrazy na płótnie działały kojąco i odprężająco czyli zarówno w salonie jak i sypialni.

Obrazy Toskania: słońce na obrazach

Toskania to kraina słoneczna bo jesteśmy przecież we Włoszech. Taka panorama na obrazie sprawi, że pomieszczenie wyda nam się bardzo sielskie i swojskie. Obrazy w sam raz dla miłośników spokojnych widoków i niekrzykliwych aranżacji. Niezapomniane krajobrazy Toskanii są tak uwielbiane przez klientów przede wszystkim za ich unikalne wzgórza i słoneczne krajobrazy. Oglądając obrazy Toskanii nie jesteśmy w stanie ich pomylić z żadnym innym krajobrazem, są tak charakterystyczne, że nie potrzebują podpisu: to jest Toskania obraz.

Toskania: Twoje miejsce na ziemi

Toskania to jeden z ważniejszych regionów turystycznych na świecie. Przyczynia się do tego z pewnością regionalna kuchnia i tak kojarzone z Toskanią bogactwo win. Również rozbudowana oferta noclegowa od apartamentów do sielskiej agroturystyki przyciąga rzesze turystów z całego świata. Kolejnym elementem sprzyjającym popularności Toskanii jest sprzyjający klimat a sezon turystyczny trwa tu od kwietnia aż do końca października. Toskania to symbol włoskiego stylu życia.

Miasta i atrakcje Toskanii

Krajobraz Toskanii to nie tylko pagórkowate wzgórza o pastelowych barwach ale również miasta takie jak pełna zabytków Florencja, piękna Siena. Panorama Florencji to przede wszystkim katedra Santa Maria del Fiore, monumentalny położony w samym centrum miasta kościół, który zachwyca architekturą. Ten symbol Florencji budowany był przez 600 lat począwszy od XIII wieku. Wspaniała panorama Florencji roztacza się właśnie z kopuły kościoła- jest to jedno z najbardziej obleganych miejsc turystycznych w całym mieście. Podobnym punktem widokowym Toskanii jest dzwonnica przylegająca do kościoła.

Obrazy Toskanii to również pałac Veccio czyli wysoka budowla z zegarem wieżowym, dach budowli zwieńczony jest blankami. Jest to siedziba władz miasta zarówno przed wiekami jak i dziś. W przeszłości przed pałacem stał znany wszystkim posąg Dawid- autorstwa Michała Anioła.

Bardzo charakterystyczny dla Florencji jest most Ponte Vecchio. Ten pierwszy most jaki powstał w mieście wyróżnia się tym, że wygląda jak posztukowany z różnych niepasujących do siebie fragmentów. Oprócz funkcji mostu jest od również miejscem niezliczonych kramików i warsztatów rzemieślniczych. Most ten jest zadaszony specjalnie na polecenia księcia, który życzył sobie mieć możliwość przejścia przez most niezależnie od pogody. Obrazy z Ponte Vecchio są często zamawiane przez naszych klientów w szczególności przez fanów Toskanii.

Galeria sztuki Uffizi to jedna z bardziej znanych w Europie galerii sztuki i malarstwa europejskiego i włoskiego. Galeria zawiera przeszło dwa tysiące obrazów wśród których znajdziemy np Narodziny Wenus Boticellego a także Świętą Rodzinę Michała Anioła.

Kościół Santa Croce to miejsce spoczynku Galileusza, Machiavellego i Michała Anioła. Jest też pusty grobowiec Dantego a także wczesnorenesansowa kaplica Capella dei Pazzi. W prawej części kościoła możemy obejrzeć płaskorzeźbę "Zwiastowanie" autorstwa Donatella.

Palazzo Pitti w przeszłości pełniło rolę rezydencji Medyceuszy i innych toskańskich książąt. Dziś mieści się tu muzeum i galeria Palatina. Wewnątrz możemy podziwiać obrazy takich artystów jak Tycjan i Rubens.

Na Piazza Della Signoria ukazuje nam się obraz Neptuna. Rzeźba nagiego mężczyzny dłuta Bartolomeo Ammannatiego to Toskania w pigułce.

Mniej popularny wśród turystów jest kościół Santa Maria Novella. Również obrazy z jego zdjęciem są mniej popularne. Jest to klasztor Dominikanów zbudowany w XIII w. Freski w prezbiterium kościoła przedstawiają sceny z życia Maryi i Jana Chrzciciela. Na fasadzie kościoła są dwa przyrządy astronomiczne.

Siena: toskańskie obrazy

Główny plac miasta Siena to Piazza del Campo. Jego charakterystyczny kształt muszli został specjalnie zaprojektowany aby odprowadzać nadmiar wody. Dzięki temu rozwiązaniu na placu nie tworzą się kałuże. Każdego dnia przesiaduje tu mnóstwo ludzi z całego świata zarówno w doskonałych restauracjach jak i prosto na posadzce placu czytając książki i rozmawiając. Takie obrazy nie zdarzają się na co dzień.

Obok zobaczymy gotycką katedrę Duomo która jest najstarszą budowlą sakralną w Sienie. Niedaleko innego placu Plazzo Publico stoi Torre del Mangia czyli bardzo wysoka 102 metrowa wieża z dzwonnicą. Mamy z niej przepiękny widok na całą Sienę a także na oddalone przepiękne żółto-zielone wzgórza Toskanii.

Chianti- wino słońca

Natura i przyroda Toskanii oferuje nam jeszcze jedną atrakcję jaką jest wino Chianti. Jest to czerwone wytrawne wino nalewane do charakterystycznych pękatych butelek owiniętych plecionką. Najbardziej cenione do produkcji trunku są pola winogron rozlokowane właśnie w regionie Chianti. Przepis na wino pochodzi z XVII lub XVIII wieku.

Obrazy Toskanii jakie pozostaną nam w pamięci to właśnie przede wszystkim pastelowe piękne pagórki skąpane prawie cały rok w słońcu ale również piękne miasta pełne zabytków które są perłą Włoch a także dziedzictwem całego świata.